مقایسه عملکرد شیرهای پدالی معین با شیرهای الکترونیک (سنسوردار)

/ / بلاگ

مقایسه عملکرد شیرهای پدالی معین با شیرهای الکترونیک (سنسوردار) صرفاً جهت آگاهی خریداران محترم بوده و بدیهی است هر کالا مزایا و معایب خاص خود را داشته و فقط خریدار تصمیم گیرنده نهایی خواهد بود.

با توجه به نیاز جوامع جهت رعایت بهداشت و جلوگیری از انتقال بیماری ها، همچنین با توجه به کمبود آب و خشکسالی در سال های اخیر، انواع وسایل جهت کاهش مصرف و رعایت بهداشت عرضه گردیده که 2 نوع آن شیرهای الکترونیک (سنسوردار) و شیرهای پدالی می باشند.

شیرهای الکترونیک بیشتر به عنوان شیرهای لوکس و زیبا مورد استفاده قرار می گیرند و مناسب مکان هایی که مصرف عمومی دارند و تعداد دفعات بالا مورد استفاده قرار می گیرند، نیست. همچنین هزینه خرید این نوع شیرها بسیار بالاتر از شیر پدالی می باشد (تقریباً قیمت هر دستگاه معادل 3 دستگاه شیر پدالی بوده و از نظر مصرف آب نیز نسبت به شیرهای پدالی، مصرف بیشتری دارند و هزینه تعمیر و نگهداری آنها بیشتر و تخصصی تر می باشد).

در مقابل شیرهای پدالی معین، جهت مراکز عمومی و مکان هایی که تعداد دفعات بالا مورد استفاده قرار می گیرند، ساخته شده و بدون نیاز به برق و باطری کار می کند، در ضمن به علت سیستم مکانیکی آن دارای عمر بسیار طولانی می باشد و نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارد و با توجه به قطع فوری جریان آب نسبت به شیرهای سنسوردار که زمان قطع آب با وقفه انجام می گردد (قطع آب پس از زمان 4 تا 5 ثانیه صورت می گیرد)، صرفه جویی بیشتری در مصرف آب دارد. همچنین شیرهای پدالی معین دارای علمک قابل چرخش (360 درجه) بوده که در مقایسه با شیرهای سنسوردار که علمک ثابت دارند، مزیت ویژه ای محسوب می گردد.